Списание за дизајн
Списание за дизајн
Средновековниот Културен Центар За Размислување

Medieval Rethink

Средновековниот Културен Центар За Размислување Средновековниот Ретинк бил одговор на приватна комисија за изградба на Културен центар за мало неоткриено село во провинцијата Гуангдонг, кое датира 900 години од династијата Сонг. Развој на четири ката, 7000 квадратни метри е центриран околу античка карпа формација позната како каменот Динг Чи, симбол на потеклото на селото. Дизајнот на проектот се заснова на прикажување на историјата и културата на античкото село додека ги поврзува старото и новото. Центарот за култура претставува реинтерпретација на античко село и трансформација во современа архитектура.

Име на проектот : Medieval Rethink, Име на дизајнерите : QUAD studio, Име на клиентот : QUAD studio.

Medieval Rethink Средновековниот Културен Центар За Размислување

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.