Списание за дизајн
Списание за дизајн
Трансформативната Гума

T Razr

Трансформативната Гума Во блиска иднина, цветањето на развојот на електричниот транспорт е пред вратата. Како производител на делови за автомобили, Maxxis постојано размислува како може да дизајнира изводлив паметен систем кој може да учествува во овој тренд, па дури и да помогне во забрзување на истиот. T Razr е паметна гума развиена за потреба. Неговите вградени сензори активно откриваат различни услови на возење и обезбедуваат активни сигнали за трансформација на гумата. Зголемените стапчиња се протегаат и ја менуваат областа за контакт како одговор на сигналот, затоа ги подобруваат перформансите на влечење.

Луксузно Хибридно Пијано

Exxeo

Луксузно Хибридно Пијано EXXEO е Елегантно хибридно пијано за современи простори. Неговата уникатна форма ја отелотворува тридимензионалната фузија на звучните бранови. Клиентите можат целосно да го прилагодат своето пијано да биде во склад со околината како Декоративно уметничко дело. Ова високо-технолошко пијано е изработено од егзотични материјали како јаглеродни влакна, премиум автомобилски кожа и воздушна вселена Алуминиум. Подобрен систем на звучници; го пресоздава широкиот динамичен опсег на пијано на Гранд преку системот за звук на звучникот 9 звучници од 200 вати. Посветената вградена батерија овозможува пијано да изведува до 20 часа со едно полнење.

Гостопримлив Комплекс

Serenity Suites

Гостопримлив Комплекс Serenity Suites лежат во населбата Никити, Ситонија во Халкидики, Грција. Комплексот е составен од три единици со дваесет апартмани и базен. Градежните единици означуваат длабок облик на просторен хоризонт, нудејќи оптимален поглед кон морето. Базенот е јадрото помеѓу сместувањето и јавните удобности. Гостопримскиот комплекс претставува обележје во областа, како екстровертна школка со внатрешни квалитети.

Ув Стерилизатор

Sun Waves

Ув Стерилизатор SunWaves е стерилизатор способен да елиминира бактерии, мувла, бактерии и вируси за само 8 секунди. Дизајниран да го разградува бактериското оптоварување присутно на површини како шолји за кафе или чинии. SunWaves е измислен имајќи ги на ум маките на годината COVID-19, за да ви помогне безбедно да уживате во гест како пиење чај во кафулето. Може да се користи и во професионалната и во домашната средина бидејќи со едноставен гест се стерилизира за многу кратко време преку UV-C светло кое има долг век на траење и минимално одржување, а исто така помага да се намали материјалот за еднократна употреба.

Програма За Дизајн Настани

Russian Design Pavilion

Програма За Дизајн Настани изложби, конкурси за дизајн, работилници, консултантски проекти за дизајн и објавување проекти со цел промовирање на руски дизајнери и брендови во странство. Нашите активности ги стимулираат дизајнерите кои зборуваат руски јазик да ги усовршат своите знаења и вештини преку меѓународни проекти и ќе им помогнат да ја разберат нивната улога во заедницата за дизајн, како да ги промовираат и да ги направат своите производи конкурентни и да создадат вистински иновации.

Едукативна И Обука Алатка

Corporate Mandala

Едукативна И Обука Алатка Корпоративната мандала е сосема нова алатка за обука и обука. Тоа е иновативна и уникатна интеграција на антички мандала принцип и корпоративен идентитет дизајниран за зајакнување на тимската работа и целокупните деловни перформанси. Покрај тоа, тоа е нов елемент на корпоративниот идентитет на компанијата. Корпоративната мандала е групна активност за тимска или индивидуална активност за менаџер. Тој е специјално дизајниран за одредена компанија и е обоен од тим или од поединец на слободен и интуитивен начин каде секој може да избере било која боја или поле.