Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чанта, Вечер Торба

Tango Pouch

Чанта, Вечер Торба Tango Pouch е извонредна торба со вистински иновативен дизајн. Тоа е носење на уметничко дело кое го носи рачката на зглобот и ви овозможува да имате слободни раце. Внатре е доволно простор, а конструкцијата за затварање на виткање магнет дава неочекувано лесно и широко отворање. Кутијата е изработена со мека восок кожа од кожа за теле за неверојатно пријатен допир на рачката и подуени странични инсерти, намерно спротивставувајќи се на конструираното главно тело изработено од т.н. стаклена кожа.

Палто Што Може Да Се Конвертира

Eco Furs

Палто Што Може Да Се Конвертира Палтото што може да биде 7-во-1 е инспирирано од зафатените дами во кариерата кои се одлучуваат за уникатна, еколошка и функционална дневна гардероба. Во него стариот, но повторно трендовски, рачно зашилен скандинавски текстил Рија Риг е повторно толкуван на модерен начин, што резултира во вметнати волнени алишта, кои се како крзна во однос на нивните перформанси. Разликата е во детали и убавоста на животните и околината. Со текот на годините, Еко крзните се тестираат во различни европски зимски клими што помогна во развој на квалитетите на овој капут и другите неодамнешни парчиња во совршенство.

Облеката

Bamboo lattice

Облеката Во Виетнам, ние ја гледаме техниката на решетката од бамбус во многу производи, како што се чамци, мебел, пилешки кафези, фенери ... Бамбус решетки е силна, ефтина и лесна за правење. Мојата визија е да создадам мода за одморалиште на одморалиште што е возбудливо и грациозно, софистицирано и шармантно. Јас ги применив овие детали на решетката од бамбус на некои од моите мода со претворање на суровата, тврда редовна решетка во мек материјал. Моите дизајни ги комбинираат традицијата со модерната форма, цврстината на решетката и мекоста на песок на фините ткаенини. Мојот фокус е на формата и деталите, носејќи шарм и женственост на оној што носи.

Дијамантски Прстен

The Great Goddess Isida

Дијамантски Прстен Исида е 14K златен прстен што се лизга на прстот за да создаде шармантен изглед. Фасадата на прстенот Исида е украсена со уникатни елементи како дијаманти, аметисти, цитрини, tsavorite, топаз и е надополнета со бело и жолто злато. Секое парче има свој специфициран материјал, што го прави еден-од-еден вид. Покрај тоа, рамната стаклена фасада на исечени скапоцени камења рефлектира различни зраци на светлина во разни амбиенции, додавајќи ексклузивен карактер на рингот.

Ѓердан

Scar is No More a Scar

Ѓердан Дизајнот зад себе има драматична болна приказна. Инспириран беше од мојата незаборавна срамна лузна на моето тело, која беше запалена од силен огномет кога имав 12 години. Откако се обидов да ја покриам со тетоважа, тетоважата ме предупреди дека ќе биде уште полошо да се покријат стравот. Секој има своја лузна, секој има своја незаборавна болна приказна или историја, најдобро решение за заздравување е да научите како да се соочите со тоа и силно да ја надминете, наместо да го прикриете или да се обидете да избегате од тоа. Затоа, се надевам дека луѓето што го носат мојот накит можат да се чувствуваат посилни и позитивни.

Поврзаниот Часовник

COOKOO

Поврзаниот Часовник COOKOO ™, првиот дизајнер на смарт часовник во светот кој комбинира аналогно движење со дигитален дисплеј. Со иконски дизајн за своите ултра чисти линии и паметни функционалности, часовникот ги прикажува претпочитаните известувања од вашиот паметен телефон или iPad. Благодарение на корисниците на COOKOO App stay корисниците остануваат под контрола на нивниот поврзан живот со избирање на кои известувања и предупредувања што сакаат да ги добијат право на својот зглоб. Притискање на копчето за прилагодување COMMAND ќе овозможи далечински активирање на камерата, репродукција на музика од далечински управувач, проверка на едно копче на Фејсбук и многу други опции.