Списание за дизајн
Списание за дизајн
Воведен Простор За Саем За Часовници

Salon de TE

Воведен Простор За Саем За Часовници Беше потребен воведен вселенски дизајн од 1900м2, пред посетителите да ги истражат 145-те меѓународни брендови за часовници во рамките на Салонот де ТЕ. За да се долови имагинацијата на посетителот за луксузен животен стил и романса, беше развиен „Делукс патување со воз“ како главен концепт. За да се креира драматизација, приемот на приемот беше претворен во тематска дневна станица, заедно со вечерната сцена на платформата за внатрешни работи на салата со внатрешни прозорци со воз, воз кои се емитуваат визуелни приказни. И на крај, мултифункционална арена со сцена се отвора кон различните брендирани витрини.

Туристичката Атракција

In love with the wind

Туристичката Атракција Замок Во loveубов со ветрот е резиденција од 20 век поставена во рамките на 10 хектари пејзажи во близина на селото Равадиново, област во срцето на планината Странџа. Посетете и уживајте во светски познатите колекции, зашеметувачка архитектура и инспиративни семејни приказни. Опуштете се среде идилични градини, уживајте во шумите и езерските прошетки и почувствувајте го духот на бајките.

Туристичка Атракција

The Castle

Туристичка Атракција Замокот е приватен проект започнат пред дваесет години во 1996 година од сон од детството да се изгради сопствен замок, ист како и во бајките. Дизајнерот е исто така архитект, конструктор и дизајнер на пејзажот. Главната идеја на проектот е да се создаде место за семејна рекреација, како туристичка атракција.

Едукативниот Производ

Shine and Find

Едукативниот Производ Најважната предност на овој производ е леснотијата на учење и подобрување на меморијата. Во Блесок и Најди, секое соstвездие се прави практично, и овој предизвик постојано се практикува. Има на ум трајна слика. Учењето на овој начин, практично и проучено и повторено, не е здодевно и прави потрајни Меморија и пријатно. Тоа е многу емотивно, интерактивно, едноставно, чисто, минимално и модерно.

Хотел

Yu Zuo

Хотел Овој хотел се наоѓа во идовите на храмот Даи, на дното на планината Таи. Целта на дизајнерите беше да се трансформира дизајнот на хотел за да им се обезбеди на гостите мирно и удобно сместување, а во исто време, на гостите да им се овозможи да ја доживеат уникатната историја и култура на овој град. Со употреба на едноставни материјали, светлосни тонови, меко осветлување и внимателно избрани уметнички дела, просторот прикажува чувство и на историјата и на современата.

Симулатор За Виklушкар Оператор

Forklift simulator

Симулатор За Виklушкар Оператор Симулатор за ви forушкар оператор од Шереметјево-карго е специјална машина дизајнирана за обука на возачи на виklушкар и проверка на квалификации. Претставува кабина со контролен систем, место за седење и преклопен панорамски екран. Главниот материјал за симулатор на каросеријата е метал; исто така има и пластични елементи и ергономски легури изработени од интегрална полиуретанска пена.