Списание за дизајн
Списание за дизајн
Слив Мебел

Eva

Слив Мебел Инспирацијата на дизајнерот потекнува од минималниот дизајн и за користење на тоа како тивка, но освежувачка одлика во просторот за бања. Излезе од истражувањето на архитектонските форми и едноставниот геометриски волумен. Сливот може да биде потенцијален елемент што дефинира различни простори наоколу и во исто време централна точка во просторот. Многу е лесен за употреба, исто така е чист и издржлив. Постојат неколку варијации, вклучувајќи самостојна, седечка клупа и монтирани на wallидови, како и единечен или двоен мијалник. Варијациите на бојата (RAL бои) ќе помогнат да се интегрира дизајнот во просторот.

Пакување Концепт

Faberlic Supplements

Пакување Концепт Во современиот свет, луѓето постојано се изложени на агресивните ефекти на надворешните негативни фактори. Лошата екологија, зафатениот ритам на животот во мегалополи или стресови доведуваат до зголемени оптоварувања на телото. За нормализирање и подобрување на функционалната состојба на телото, се користат додатоци. Главната метафора на овој проект стана дијаграм за подобрување на благосостојбата на една личност со употреба на додатоци. Исто така, главниот графички елемент го повторува обликот на буквата F - првата буква во името на брендот.

Куќа

Dezanove

Куќа Инспирацијата на архитектот потекнува од рекултивираната еукалиптус дрво на „батаите“. Овие се платформите за производство на микали во езерото и ја сочинуваат многу важната локална индустрија во „Риа да Аруса“, Шпанија. Во овие платформи се користи дрво од еукалиптус, и има екстензии на ова дрво во регионот. Возраста на дрвото не е скриена, а различните надворешни и внатрешни лица на дрвото се користат за создавање различни сензации. Куќата се обидува да ја позајми традицијата на околината и да ги открие преку приказната раскажана во дизајнот и детали.

Ресторанот

Xin Ming Yuen

Ресторанот Влезот е парада на контрастни материјали, структури и бои. Областа за прием е простор на мирна удобност. Сомнителните обрасци наидуваат на разиграни украси. Зад е динамична бар област во контекст на одмор. Традиционалните кинески карактер Хуи, предводени од светлата, се чувствуваат футуристизам. Одењето низ деликатно украсениот покриен кројач е областа за јадење. Украсени со цветни, карбонски слики со риба, врежани стаклени екрани и антички кабинети Баи Зи, тоа е визуелно патување низ времето и културни мошти во модата.

Малопродажен Простор

Portugal Vineyards

Малопродажен Простор Концепт продавницата Португалија лозја е првата продавница за физички производи за специјалистичката компанија за вино преку Интернет. Сместена во непосредна близина на седиштето на компанијата, свртена кон улицата и зафаќа 90м2, продавницата се состои од отворен план, лишен од партиции. Внатрешноста е заслепено бел и минимален простор со кружна циркулација - бело платно за да заблеска и изложи бело платно за португалското вино. Полиците се издлабени од wallsидовите во однос на винските тераси на 360 степени потопно искуство без марка.

Уметноста

Metamorphosis

Уметноста Веб-страницата е во индустрискиот регион Киихин во предградието на Токио. Чистење на чад постојано од оџаци на тешки индустриски фабрики може да прикаже негативна слика како што се загадувањето и материјализам. Како и да е, фотографиите се фокусираат на различните аспекти на фабриките кои ја прикажуваат нејзината функционална убавина. Во текот на денот, цевките и структурите создаваат геометриски обрасци со линии и текстури и скалата на исушените објекти создава воздух на достоинство. Ноќе, објектите се менуваат во мистериозна космичка тврдина што на научните филмови во 80-тите години.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.