Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Количка

Km31

Мултифункционална Количка Патрик Саран го создаде Km31 за голем спектар на употреба на ресторани. Главниот ограничувач беше мултифункционалност. Оваа количка може да се користи поединечно за сервирање на една маса, или по ред со други за вклучена. Дизајнерот осмислил артикулиран врв на Крион, монтиран на истата подлога со тркала што тој ја дизајнирал за низа колички како што се KEZA, а подоцна Квин, Хербалната чајна градина и Кали, заедно ги именувале сериите К. Цврстината на Крион овозможи да се избере целосен лесен финиш, со тврдост потребна за луксузен естаблишмент.

Автоматска Кафе Машина

F11

Автоматска Кафе Машина Едноставни и елегантни, чисти линии и висококвалитетни материјали заврши, дизајн F11 одговара на професионални и домашни околини. Целосниот дисплеј на допир во боја 7 "е исклучително лесен за употреба и интуитивно. F11 е машина" еден допир "каде што можете да ги прилагодите вашите претпочитани пијалоци за брз избор. Зголемениот бункер за грав, резервоар за вода и контејнер за земја е на располагање за да се справат со врвниот час побарувачка Патентираната единица за производство на пијалаци може да понуди еспресо под притисок или редовно кафе без притисок, а аромата е загарантирана со керамички рамни лопати.

Безбедносен Уред

G2 Face Recognition

Безбедносен Уред високиот квалитет на материјалите и едноставноста на дизајнот го прават овој безбедносен уред за препознавање лице да биде фенси, стилски и стабилен. Напредна технологија внатре за да ја направи една од најбрзите во светот и многу прецизна, никој не може да го измами својот алгоритам. Производот за докажување на вода со атмосфера доведе светло на задната страна за да создаде амбиентално расположение дури и во најстудената канцеларија. Компактната големина го прави погодно скоро насекаде, а формата овозможува да се постави хоризонтално или вертикално.

Развојот На Мебел

dotdotdot.frame

Развојот На Мебел Домовите растат помали, затоа им треба лесен мебел кој е разноврсен. Dotdotdot.Frame е првиот мобилен, прилагодлив систем на мебел на пазарот. Ефективно и компактно, рамката може да биде прицврстена на theидот или да се потпира на тоа за лесно поставување низ домот. И неговата прилагодливост доаѓа од 96 дупки и широк опсег на додатоци за да се поправат во нив. Користете еден или приклучете се на повеќе системи заедно колку што е потребно - достапна е бесконечна комбинација.

Рециклирачки Систем За Сортирање Отпад

Spider Bin

Рециклирачки Систем За Сортирање Отпад Бик за пајаци е универзално и економично решение за сортирање материјали што може да се рециклираат. Група поп-ап канти се создадени за дома, канцеларија или на отворено. Една ставка има два основни делови: рамка и торба. Лесно се преместува од едно до друго место, погодно за транспорт и складирање, бидејќи може да биде рамно кога не е во употреба. Купувачите нарачуваат пајак со камиони преку Интернет каде можат да изберат големина, број на канти за пајаци и типот на торбата според нивните потреби.

Ролна Цимет Со Мед

Heaven Drop

Ролна Цимет Со Мед Небесен капка е ролна цимет исполнета со чист мед што се користи со чај. Идејата беше да се комбинираат две храна што се користат одделно и да се направи еден нов нов производ. Дизајнерите беа инспирирани од структурата на цимет ролна, тие ја користеа својата ролериска форма како сад за мед и со цел да ги спакувам ролните од цимет што ги користеа восокот од пчелин за да ги изолираат и спакуваа ролните од цимет. Има египетски фигури прикажани на нејзината површина и тоа е затоа што Египќаните се првите луѓе кои ја сфатија важноста на цимет и користеа мед како богатство! Овој производ може да биде симбол на небото во вашите чаши со чај.