Списание за дизајн
Списание за дизајн
Урбаните Скулптури

Santander World

Урбаните Скулптури Сантандер Светот е јавен ликовен настан, составен од група скулптури кои ја слават уметноста и го обвиткуваат градот Сантандер (Шпанија) во подготовките за Светскиот шампионат во едрење Сантандер 2014 година. Скулптурите се со големина од 4,2 метри, се изработени од лим и секој од нив од нив се направени од различни визуелни уметници. Секое парче ја претставува концептуално културата една од 5-те континенти. Значењето е да се претставува loveубовта и почитта кон културната разноликост како алатка за мир, преку очите на различни уметници и да се покаже дека општеството ја поздравува различноста со отворени раце.

Име на проектот : Santander World, Име на дизајнерите : Jose Angel Cicero, Име на клиентот : Jose Angel Cicero SC..

Santander World Урбаните Скулптури

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.