Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комплет За Бања

LOTUS

Комплет За Бања Рефлексија на бањите на Лотус Цвеќиња… Бањата на Лотус се спроведува со инспирација од обликот на лисјата на цвеќето на Лотус ouоу Дани, кој предава филозофија на Конфучиес, рече: „Ми се допаѓа цветот на Лотус бидејќи расте во кал и никогаш не се валка“, во неговиот дискурс. Лисјата на лотос, се отпаѓаат на нечистотијата, како што е наведено овде. Лесната структура на цветот на Лотус е имитирана во производството на серијалот

Име на проектот : LOTUS, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

LOTUS Комплет За Бања

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.