Списание за дизајн
Списание за дизајн
Системот За Отворени Садови

Osoro

Системот За Отворени Садови Иновативен карактер на ОСОРО е да го комбинира квалитетот на висококвалитетна вибритирана порцелан и нејзината типична сјајна кожа во боја на слонова коска со функцијата погодна за зачувување храна во фрижидер или замрзнувач и за готвење со парна печка или микробранова печка. Едноставниот, модуларен облик со своите различни елементи може да се постави за да заштеди простор, флексибилно комбиниран и затворен со повеќебоен силиконски O-Sealer или O-конектор, така што храната останува добро запечатена во неа. OSORO може да се користи универзално, отстранувајќи ја потребата за нашиот секојдневен живот.

Име на проектот : Osoro, Име на дизајнерите : Narumi Corporation, Име на клиентот : Narumi Corporation, Osoro.

Osoro Системот За Отворени Садови

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.