Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кино

Wuhan Pixel Box Cinema

Кино „Пиксел“ е основниот елемент на слики, дизајнерот истражува врска на движење и пиксели за да стане тема на овој дизајн. „Пиксел“ се применува во различни области на кино. Големата сала на благајните куќи има огромен закривен коверт формиран од над 6000 парчиња панели од не'рѓосувачки челик. Theидот за прикажување на слики е украсен со огромна количина квадратни ленти, испакнати од theидот, го презентираат гламурозното име на кино. Внатре во ова кино, сите би уживале во одличната атмосфера на дигиталниот свет, генерирана од кохезијата на сите „пиксели“ елементи.

Име на проектот : Wuhan Pixel Box Cinema, Име на дизајнерите : Ajax Law, Име на клиентот : Hubei Xiang Sheng & Insun Entertainment Co. Ltd..

Wuhan Pixel Box Cinema Кино

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.