Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекцијата За Бања

Up

Колекцијата За Бања Горе, колекцијата за бања дизајнирана од Емануеле Пандрази, покажува како едноставен концепт може да генерира иновации. Првичната идеја е да се подобри удобноста малку наклонување на рамнината за седење на санитарната состојба. Оваа идеја се претвори во главна тема за дизајн и е присутна во сите елементи на колекцијата. Главната тема и строгите геометриски односи give даваат на колекцијата современ стил во согласност со европскиот вкус.

Име на проектот : Up, Име на дизајнерите : Emanuele Pangrazi, Име на клиентот : Huida Sanitary Ware Co. Ltd..

Up Колекцијата За Бања

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.