Списание за дизајн
Списание за дизајн
Лустерот

Bridal Veil

Лустерот Овој уметнички - уметнички објект со осветлување. Пространа просторија со таван од комплексен профил, како кумулусни облаци. Лустерот се вклопува во простор, непречено тече од предниот wallид до таванот. Листовите од кристално и белата емајл во врска со еластичното свиткување на тенки цевки создаваат слика на летечка превез низ целиот свет. Изобилството лесни и златни сјајни летачки птици создаваат чувство на просторност и радост.

Име на проектот : Bridal Veil, Име на дизајнерите : Victor A. Syrnev, Име на клиентот : Uvelirnyi Dom VICTOR.

Bridal Veil Лустерот

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.