Списание за дизајн
Списание за дизајн
Штанд За Торта

Temple

Штанд За Торта Од зголемената популарност при домашно печење може да се види дека има потреба од модерен штанд со торта, кој лесно може да се чува во шкаф или да се подготви. Лесно се чисти и машини за миење садови безбедни. Храмот е лесен за склопување и интуитивен пат со лизгање на плочите над централниот заострен sp рбет. Расклопувањето е едноставно, со едноставно лизгање и исклучување. Сите 4 главни елементи ги држи заедно Stacker. Stacker помага во одржување на сите елементи заедно за повеќе аголно компактно складирање. Можете да користите различни конфигурации на плочи за различни прилики.

Име на проектот : Temple, Име на дизајнерите : Chris Woodward, Име на клиентот : CWD ltd .

Temple Штанд За Торта

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.