Списание за дизајн
Списание за дизајн
Преносен Звучник

Ballo

Преносен Звучник Швајцарското студио за дизајн БЕРНХАРД | Буркард дизајнираше уникатен звучник за OYO. Обликот на говорникот е совршена сфера без вистински став. Звучникот BALLO лежи, тркала или виси за музичко искуство од 360 степени. Дизајнот следи принципи на минималистички дизајн. Шарен појас спојува две хемисфери. Го штити звучникот и ги зголемува тоновите на басот кога лежите на површина. Звучникот доаѓа со вградена батерија со литиум за полнење и е компатибилна со повеќето аудио уреди. 3,5 милиметарскиот приклучок е обичен приклучок за слушалки. Звучникот BALLO е достапен во десет различни бои.

Име на проектот : Ballo, Име на дизајнерите : Bernhard Burkard, Име на клиентот : BERNHARD | BURKARD .

Ballo Преносен Звучник

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.