Списание за дизајн
Списание за дизајн
Бричење

Alpha Series

Бричење Алфа-серијата е компактен, полупрофесионален бричење што може да се справи со основните задачи за нега на лицето. Исто така, производ кој нуди хигиенски решенија со иновативен пристап во комбинација со убава естетика. Едноставноста, минимализмот и функционалноста во комбинација со лесна интеракција со корисниците ги гради основите на проектот. Радосно корисничко искуство е клучот. Советите може лесно да се симнат од бричот и да се стават во делот за складирање. Пристаништето е дизајнирано за полнење на бричот и чистење на врвовите поддржани со УВ светлина во делот за складирање.

Повеќефункционален Преносен Уред

Along with

Повеќефункционален Преносен Уред Проектот предвидува преносно искуство за живеење на толпата на отворено, кое главно е поделено на два дела: главното тело и модули што можат да се менуваат. Главното тело вклучува функции за полнење, четка за заби и бричење. Поставките вклучуваат четка за заби и глава за бричење. Оригиналот инспирацијата за производот потекнува од луѓе кои сакаат да патуваат и да си го натрупаат багажот или изгубени, па преновиот, разноврсен пакет стана производот се позиционира. Сега многу луѓе сакаат да патуваат, па преносни производи стануваат избор. Овој производ е во согласност со побарувачката на пазарот.

Кревет За Мачки

Catzz

Кревет За Мачки При дизајнирање кревет за мачки „Catzz“, инспирацијата беше црпена од потребите на мачките и на сопствениците, и треба да ги обедини функцијата, едноставноста и убавината. Додека набудувале мачки, нивните уникатни геометриски карактеристики ја инспирирале чистата и препознатлива форма. Некои карактеристични обрасци на однесување (на пр. Движење на увото) станаа инкорпорирани во корисничкото искуство на мачката. Исто така, имајќи ги предвид сопствениците, целта беше да се создаде парче мебел што ќе може да го прилагодат и гордо да го прикажат. Покрај тоа, беше важно да се обезбеди лесно одржување. Сите овие овозможуваат елегантен, геометриски дизајн и модуларна структура.

Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните

Xtreme Lip-Shaper® System

Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните Xtreme систем за усни-Shaper® е првиот светски клинички докажан безбеден апарат за зголемување на усните за домашна употреба. Тој користи 3.500-годишен кинески метод на „шкаф“ - со други зборови, вшмукување - во комбинација со напредна технологија за правење усни за да ги контурира и да ги зголеми усните веднаш. Дизајнот создава воодушевувачка единечна лобусирана и двојно лобусна долна усна исто како Анџелина olоли. Корисниците можат да ја подобрат горната или долната усна одделно. Дизајнот е исто така изграден за да ги подигне сводовите на лакот на Купидон, да пополни јами за усни за да ги подигнете аглите на устата за стареење. Погоден за двата пола.

Шеќери

Two spoons of sugar

Шеќери Да се јаде чај или да пиете кафе не е само за калење еднаш жед. Тоа е церемонија на препуштање и споделување. Додавањето шеќер на кафе или чај би можело да биде лесно како што се сеќавате на римските броеви! Без разлика дали ви треба една лажица шеќер или две или три, само треба да одберете еден од трите броеви направени од шеќер и да го попувате во вашиот топло / ладен пијалок. Една акција и целта е решена. Без лажица, без мерење, станува толку едноставно.

Тоалети За Кучиња

PoLoo

Тоалети За Кучиња PoLoo е автоматски тоалет за да им помогне на кучињата да се смират во мир, дури и кога времето е лошо надвор. Во летото 2008 година, за време на едриличарскиот одмор со трите семејни кучиња Елиана Реџори, квалификуван морнар, ја осмисли PoLoo. Со нејзината пријателка Аднан Ал Малх дизајнираше нешто што ќе им помогне не само на квалитетот на животот на кучињата, туку и да се подобри кај оние сопственици кои се постари или инвалидни и не можат да излезат од куќата во зимскиот период. Тоа е автоматско, избегнувајте мирис и лесен за употреба, за носење, чистење и идеално за оние кои живеат во станови, за моторни возила и сопственици на чамци, хотел и одморалишта.