Списание за дизајн
Списание за дизајн
Обетки И Прстен

Vivit Collection

Обетки И Прстен Инспирирани од формите пронајдени во природата, Колекцијата Вивит создава интересна и curубопитна перцепција за издолжените облици и вртливите линии. Парчињата Вивит се состојат од свиткани жолти лисја од 18 килограми со црна родиумска облога на надворешните лица. Обетките во форма на лисја ги опкружуваат ушите, така што тоа е природно движење создава интересен танц помеѓу црното и златото - криејќи го и откривајќи го жолтото злато под него. Синуозноста на формите и ергономските атрибути на оваа колекција претставуваат фасцинантна игра на светлина, сенки, сјај и рефлексии.

Име на проектот : Vivit Collection, Име на дизајнерите : Brazil & Murgel, Име на клиентот : Brazil & Murgel.

Vivit Collection Обетки И Прстен

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.