Списание за дизајн
Списание за дизајн
Урбаните Скулптури

Santander World

Урбаните Скулптури Сантандер Светот е јавен ликовен настан, составен од група скулптури кои ја слават уметноста и го обвиткуваат градот Сантандер (Шпанија) во подготовките за Светскиот шампионат во едрење Сантандер 2014 година. Скулптурите се со големина од 4,2 метри, се изработени од лим и секој од нив од нив се направени од различни визуелни уметници. Секое парче ја претставува концептуално културата една од 5-те континенти. Значењето е да се претставува loveубовта и почитта кон културната разноликост како алатка за мир, преку очите на различни уметници и да се покаже дека општеството ја поздравува различноста со отворени раце.

Име на проектот : Santander World, Име на дизајнерите : Jose Angel Cicero, Име на клиентот : Jose Angel Cicero SC..

Santander World Урбаните Скулптури

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.