Списание за дизајн
Списание за дизајн
Календар

NISSAN Calendar 2013

Календар Секоја година, Nissan произведува календар под темата на брендот со ознака „возбуда за разлика од која било друга“. Верзијата за 2013 година е исполнета со очигледни и уникатни идеи и слики како резултат на соработка со уметникот за танцување „Саори Канда“. Сите слики во календар се дела на уметникот танц-сликар Саори Канда. Таа ја отелотвори својата инспирација дадена од возилото „Нисан“ во нејзините слики кои беа директно нацртани на хоризонтална завеса поставена во студиото.

Име на проектот : NISSAN Calendar 2013, Име на дизајнерите : E-graphics communications, Име на клиентот : NISSAN MOTOR CO.,LTD.

NISSAN Calendar 2013 Календар

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.