Списание за дизајн
Списание за дизајн
Урбаните Скулптури

Santander World

Урбаните Скулптури Сантандер Светот е јавен ликовен настан, составен од група скулптури кои ја слават уметноста и го обвиткуваат градот Сантандер (Шпанија) во подготовките за Светскиот шампионат во едрење Сантандер 2014 година. Скулптурите се со големина од 4,2 метри, се изработени од лим и секој од нив од нив се направени од различни визуелни уметници. Секое парче ја претставува концептуално културата една од 5-те континенти. Значењето е да се претставува loveубовта и почитта кон културната разноликост како алатка за мир, преку очите на различни уметници и да се покаже дека општеството ја поздравува различноста со отворени раце.

Име на проектот : Santander World, Име на дизајнерите : Jose Angel Cicero, Име на клиентот : Jose Angel Cicero SC..

Santander World Урбаните Скулптури

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.