Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Stocker

Стол Стокер е фузија помеѓу столица и стол. Лесните ресни дрвени седишта се погодни за приватни и полуофицијални простории. Неговата експресивна форма ја потенцира убавината на локалното дрво. Сложениот структурен дизајн и конструкција му овозможува со дебелина на материјалот од 8 mm од 100% цврсто дрво да создаде робустен, но лесен артикл со тежина од само 2300 Gramm. Компактната конструкција на Стокер овозможува складирање на заштеда на простор. Наредени едни на други, лесно може да се складираат и поради неговиот иновативен дизајн, Стокер може да се турка целосно под табелата.

Име на проектот : Stocker, Име на дизајнерите : Matthias Scherzinger, Име на клиентот : FREUDWERK.

Stocker Стол

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.