Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чанта, Вечер Торба

Tango Pouch

Чанта, Вечер Торба Tango Pouch е извонредна торба со вистински иновативен дизајн. Тоа е носење на уметничко дело кое го носи рачката на зглобот и ви овозможува да имате слободни раце. Внатре е доволно простор, а конструкцијата за затварање на виткање магнет дава неочекувано лесно и широко отворање. Кутијата е изработена со мека восок кожа од кожа за теле за неверојатно пријатен допир на рачката и подуени странични инсерти, намерно спротивставувајќи се на конструираното главно тело изработено од т.н. стаклена кожа.

Име на проектот : Tango Pouch, Име на дизајнерите : Anne-Christin Schmitt, Име на клиентот : Gretchen.

Tango Pouch Чанта, Вечер Торба

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.