Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцеларија За Продажба

The Curtain

Канцеларија За Продажба Дизајнот на овој проект има единствен пристап за користење на Метал Меше како решение за практична и естетичка намена. Проucирната метална решетка создава слој завеса што може да ја замагли границата помеѓу затворен и надворешен простор - сивиот простор. Длабочината на просторот создаден од проucирната завеса создава богато ниво на просторниот квалитет. Полиран не'рѓосувачки челик Метал Мешавини варира под различни временски услови и различен период на ден. Одразот и проucирноста на решетката со елегантен пејзаж создаваат мирен кинески стил ЗЕН простор.

Име на проектот : The Curtain, Име на дизајнерите : Qun Wen, Име на клиентот : aoe.

The Curtain Канцеларија За Продажба

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.