Списание за дизајн
Списание за дизајн
Виткање Железо

Nano Airy

Виткање Железо Нано воздушното железо за виткање користи иновативна негативна јонска технологија. Одржува мазна текстура, меко сјајна навивам подолго време. Цевката за виткање претрпе нано-керамички слој, се чувствува многу мазно. Ја витка влакната нежно и брзо со топол воздух на негативните јони. Во споредба со виткање пеглани без воздух, можете да завршите со помек квалитет на косата. Основната боја на производот е мека, топла и чиста мат бела, а бојата на акцентот е розово злато.

Зацрвстувањето На Косата

Nano Airy

Зацрвстувањето На Косата Нано-воздушното зацрвстување на нано комбинира нано-керамички материјали за обложување со иновативна негативна технологија за железо, што ја носи косата нежно и елегантно во права форма брзо. Благодарение на сензорот за магнет на горниот дел од капачето и каросеријата, уредот автоматски се исклучува кога капачето е затворено, што е безбедно да се носи наоколу. Компактното тело со USB безжичен дизајн што може да се наполни е лесно да се чува во чанта и носи, помагајќи им на женките да одржат елегантна фризура во секое време, на кое било место. Шема на бело-розова боја му дава на уредот женски карактер.

Ручек За Ручек

The Portable

Ручек За Ручек Угостителската индустрија цвета, а преземањето стана неопходност за современите луѓе. Во исто време, исто така, генерирано е многу ѓубре. Многу од кутиите со оброци што се користат за чување храна може да се рециклираат, но пластичните кеси што се користат за пакување кутии со оброци се навистина не рециклираат. За да се намали употребата на пластични кеси, функциите на кутијата за јадење и пластиката се комбинираат за да дизајнираат нови кутии за ручек. Кутијата со кит го претвора делот од себе во рачка што е лесна за носење, и може да интегрира повеќе кутии за јадење, во голема мера намалувајќи ја употребата на пластични кеси за пакување кутии за јадење.

Бричење

Alpha Series

Бричење Алфа-серијата е компактен, полупрофесионален бричење што може да се справи со основните задачи за нега на лицето. Исто така, производ кој нуди хигиенски решенија со иновативен пристап во комбинација со убава естетика. Едноставноста, минимализмот и функционалноста во комбинација со лесна интеракција со корисниците ги гради основите на проектот. Радосно корисничко искуство е клучот. Советите може лесно да се симнат од бричот и да се стават во делот за складирање. Пристаништето е дизајнирано за полнење на бричот и чистење на врвовите поддржани со УВ светлина во делот за складирање.

Повеќефункционален Преносен Уред

Along with

Повеќефункционален Преносен Уред Проектот предвидува преносно искуство за живеење на толпата на отворено, кое главно е поделено на два дела: главното тело и модули што можат да се менуваат. Главното тело вклучува функции за полнење, четка за заби и бричење. Поставките вклучуваат четка за заби и глава за бричење. Оригиналот инспирацијата за производот потекнува од луѓе кои сакаат да патуваат и да си го натрупаат багажот или изгубени, па преновиот, разноврсен пакет стана производот се позиционира. Сега многу луѓе сакаат да патуваат, па преносни производи стануваат избор. Овој производ е во согласност со побарувачката на пазарот.

Кревет За Мачки

Catzz

Кревет За Мачки При дизајнирање кревет за мачки „Catzz“, инспирацијата беше црпена од потребите на мачките и на сопствениците, и треба да ги обедини функцијата, едноставноста и убавината. Додека набудувале мачки, нивните уникатни геометриски карактеристики ја инспирирале чистата и препознатлива форма. Некои карактеристични обрасци на однесување (на пр. Движење на увото) станаа инкорпорирани во корисничкото искуство на мачката. Исто така, имајќи ги предвид сопствениците, целта беше да се создаде парче мебел што ќе може да го прилагодат и гордо да го прикажат. Покрај тоа, беше важно да се обезбеди лесно одржување. Сите овие овозможуваат елегантен, геометриски дизајн и модуларна структура.