Списание за дизајн
Списание за дизајн
Трпезариска Маса

Ska V29

Трпезариска Маса Цврстата табела од дрво од природна ариш, работена со машини за нумеричко управување и завршена со рака, посебноста е формата што потсетува на позицијата на дрвјата, срушена од бурата Ваја која ги погоди Доломитите и ги претставуваа самите оски од ариш од дрво од дрво. Рачно полираната површина ја прави површината непроирна и мазна на допир и ги зајакнува нејзините вени и форми. Основата, изработена од челик обложен во прав, претставува борова шума пред да помине бурата.

Име на проектот : Ska V29, Име на дизајнерите : Ascanio Zocchi, Име на клиентот : Teknodue gruop srl.

Ska V29 Трпезариска Маса

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.