Списание за дизајн
Списание за дизајн
Килим

Hair of Umay

Килим Изработено во античка номадска техника, заштитено со списокот на нематеријално културно наследство на УНЕСКО, кој има потреба од итно чување, овој килим го носи најдоброто од волна, заради градиентските возови на волна и финото шиење на раката што создава волуметриска текстура. 100 проценти рачно изработени, овој килим е направен со употреба на природни нијанси на волна плус жолтеникав тон обоен со лушпа од кромид. Златна нишка што поминува низ килим дава изјава и потсетува на косата што слободно тече во ветрот - коса на номадска божица Умај - заштитник на жени и деца.

Име на проектот : Hair of Umay, Име на дизајнерите : Marina Begman, Име на клиентот : Marina Begman.

Hair of Umay Килим

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.