Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мантил

UMBRELLA COAT

Мантил Овој мантил е комбинација на капут за дожд, чадор и водоотпорни панталони. Во зависност од временските услови и количината на дожд, може да се прилагоди на различни нивоа на заштита. Неговата уникатна карактеристика е што комбинира мантил и чадор во една ставка. Со „чадорниот мантил“ рацете ви се бесплатни. Исто така, може да биде совршено за спортски активности како возење велосипед. Покрај тоа, во преполната улица не се нанесувате на други чадори, бидејќи чадорот се простира над рамената.

Име на проектот : UMBRELLA COAT, Име на дизајнерите : Athanasia Leivaditou, Име на клиентот : STUDIO NL (my own practice).

UMBRELLA COAT Мантил

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.