Списание за дизајн
Списание за дизајн
Седиштето

Weaving Space

Седиштето Во овој проект, користената фабричка зграда се претвори во мултифункционален простор кој вклучува изложбен салон, модна писта и канцеларија за дизајн. Инспириран од „ткаење ткаенини“, како основна компонента на theидовите се користел профил екструдиран од алуминиум. Различни густини на екструзии дефинираат различни функции на просторите. Идот на фасадата изгледа како голема полнач од кој може да се забрани сите неовластено лице. Внатре во зградата, екструзии со помала густина се користат за да се направат сите простори полутранспарентни, за да се поттикне комуникацијата помеѓу франшизите и дизајнерите.

Име на проектот : Weaving Space, Име на дизајнерите : Lam Wai Ming, Име на клиентот : PMTD Ltd..

Weaving Space Седиштето

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.