Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мебел Што Се Трансформира

Ludovico

Мебел Што Се Трансформира Начинот на кој заштедува простор е прилично оригинален, со две столчиња целосно скриени во внатрешноста на фиоката. Кога се ставате во главниот мебел, не сфаќате дека, како што се чини, фиоките се две одделни столчиња. Може да имате и табела што може да се користи како биро кога ќе се извади од главната структура. Главната структура се состои од четири фиоки и преграда нешто над горната фиока во која можете да чувате многу работи. Главниот материјал што се користи за овој мебел, бени еукалиптус прст, е еколошки, неверојатно отпорен, тврд и има многу силен визуелен привлечност.

Име на проектот : Ludovico, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : Sibille.

Ludovico Мебел Што Се Трансформира

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.