Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комплет За Обложување На Три Прозори

Ribbons, Strips and Diamonds

Комплет За Обложување На Три Прозори Додека нуди практични предности на целосно поставени завеси (изолација, соларна заштита, ехо амортизација, топлина, маскирање на грд поглед) и слепа (филтрирање на светлина), овој комплет е исто така особено оригинален, естетски и стилски и комбинацијата на различна боја ткаенини (грашок / светло / металик темно зелена, морнарска сина, бела, жолта), текстури (сатен панделки, лен, мрежа), форми (мали / големи дијаманти) и површини (цевки наспроти рамни ткаенини панели) придонесуваат за впечатлив ефект.

Име на проектот : Ribbons, Strips and Diamonds, Име на дизајнерите : Lesley Bloomfield Faedi, Име на клиентот : Auto-entreprise : Mme Bloomfield Faedi Lesley.

Ribbons, Strips and Diamonds Комплет За Обложување На Три Прозори

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.