Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ламба

Capsule Lamp

Ламба Светилката првично беше дизајнирана за марка за облека за деца. Инспирацијата доаѓа од капсулни играчки што децата ги добиваат од машини за вендинг што обично се наоѓаат на продавниците. Гледајќи нагоре во ламбата, може да се види еден куп шарени играчки со капсули, секоја носечка желба и задоволство што ја будат нечија младешка душа. Бројот на капсули може да се прилагоди и содржината да се замени како што сакате. Од секојдневните ситници до специјални украси, секој предмет што ќе го ставите во капсулите станува уникатен наратив на свој, со што се кристализира вашиот живот и состојба на умот во одредено време.

Име на проектот : Capsule Lamp, Име на дизајнерите : Lam Wai Ming, Име на клиентот : .

Capsule Lamp Ламба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.