Списание за дизајн
Списание за дизајн
Играчка

Rocking Zebra

Играчка Децата ја сакаат оваа фризура возбудлива играчка, додека современиот изглед, фанки графика и природно дрво, се вистински привлекувачи во современиот дом. Дизајнскиот предизвик вклучуваше задржување на основниот карактер на класична игра со наследство, додека се користат напредни техники и модуларен систем на градба за да се овозможат идните дополнителни типови на животни со минимални промени во дел. Пакуваниот производ исто така требаше да биде компактен и под 10 кг за директни канали за продажба на Интернет. Употребата на сопствен ламинат за печатење е вистинска прва, што резултира во совршен превод на боја / шема на тотално отпорна на гребење површина

Име на проектот : Rocking Zebra, Име на дизајнерите : Newmakers, Име на клиентот : Newmakers.

Rocking Zebra Играчка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.