Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дрвена Лажица

Balance

Дрвена Лажица Идеално обликувана и балансирана за готвење, оваа рачно издлабена лажица од круша беше мојот обид да редефинирам дизајн на прибор за готвење користејќи еден од најстарите материјали што ги користи човештвото, дрво. Чашата од лажицата беше врежана асиметрично за да се смести во аголот на садот за готвење. Рачката беше во форма со суптилна крива, што прави идеална форма за десен корисник. Лента со вметнување на пурпурна хартија додава малку карактер и тежина на дел од рачката од лажицата. И рамната површина на дното на рачката дозволува лажицата самостојно да застане на маса.

Име на проектот : Balance, Име на дизајнерите : Christopher Han, Име на клиентот : natural crafts by Chris Han.

Balance Дрвена Лажица

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.