Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уред За Чување Меморија

MicroSDHC Plus One

Уред За Чување Меморија Доделена наградата за бронза A 'Design, микро SDHC +1 се користи во паметни телефони и преносни уреди за игри. Со адаптерот, Micro SDHC + 1 се трансформира, така што е компатибилен како SD-картичка за компјутерски таблети, говорни рекордери, фотоапарати и други мултимедијални уреди. Меморискиот приклучок е отпорен на прашина, екстремен отпорен на температура, отпорен на 'рѓа, отпорен на удари, отпорен на сол и свежа вода, отпорен на алкохол, отпорен на гребење, отпорен на безбедноста на аеродромите и електромагнетски отпорен.

Име на проектот : MicroSDHC Plus One, Име на дизајнерите : Derrick Frohne, Име на клиентот : Frohne.

MicroSDHC Plus One Уред За Чување Меморија

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.