Списание за дизајн
Списание за дизајн
Постер

50s news-gift paper

Постер Зачудувајќи се на деновите кога трговците на мало во Сингапур користеле весник за да завиткаат стока, оваа хартија за подароци инспирирана од 1950-тите предизвикува носталгични спомени од тие денови. Овие наслови на вести и врвни приказни од 1950-тите, исто така, претставуваат интересен извор на идентитет, помагајќи им на помладата генерација да ја поврзе сегашноста со минатото. Theивописната кинеска типографија, применета на врвот на стариот весник, создава мешавина од традиционалната и современата, истовремено создавајќи целосно свеж апел и обвивка за подароци, погодна за секоја пригода. Тие исто така можат да бидат прикажани како постери.

Име на проектот : 50s news-gift paper, Име на дизајнерите : Jesvin Yeo, Име на клиентот : Chinatown Business Association.

50s news-gift paper Постер

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.