Списание за дизајн
Списание за дизајн
Обетката

Reflection

Обетката Кој сум јас? Ова е прашање што ќе го разгледаме целиот живот. Ова прашање беше главниот фокус на нашиот дизајн.Овие обетки се како Рефлексија на твоето лице и можеби се најличните обетки што можеш да ги имаш.Исто така овие обетки можат да бидат одраз на кого би сакале него или неа.На пример, во овој проект еден од профилите во облик на обетки е дизајниран од Lenон Ленон, кој никогаш нема да го заборави неговата мисла, чувства и лице

Име на проектот : Reflection, Име на дизајнерите : Zohreh Hosseini, Име на клиентот : MICHKA DESIGN.

Reflection Обетката

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.