Списание за дизајн
Списание за дизајн
Салон За Голф-Клуб

Birdie's Lounge

Салон За Голф-Клуб Дневната соба за голф-клуб беше дизајнирана и конструирана за 6 недели, за време на денот на отворање. Исто така, мораше да биде убава, функционална како дневна и соодветна за повремени церемонии за натпревари за голф и други помали настани. За 3-странично стаклена кутија среде голф, овој пристап ги внесува зелените, небото и некаков поим за голф во барот, во боите на мебелот и одразот на курсот во задниот бар на огледалото со мозаик. Надворешните погледи се многу дел од дизајнот и искуството на ентериерот.

Име на проектот : Birdie's Lounge, Име на дизајнерите : Mario J Lotti, Име на клиентот : Montgomerie Links Golf Club.

Birdie's Lounge Салон За Голф-Клуб

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.