Списание за дизајн
Списание за дизајн
Визуелната Уметност

Loving Nature

Визуелната Уметност Natureубовната природа е проект на уметнички дела што алудира на loveубов и почитување на природата, на сите живи суштества. На секоја слика Габриела Делгадо става посебен акцент на бојата, избирајќи внимателно елементи што се мешаат со хармонија за да се постигне бујна, но едноставна завршница. Истражувањето и нејзината оригинална loveубов кон дизајнот gives даваат интуитивна способност да создадат живописни обоени парчиња со елементи од место што се движат од фантастично до генијално. Нејзината култура и личните искуства ги обликуваат композициите во уникатни визуелни наративи, што сигурно ќе ја разубави секоја атмосфера со природата и бодрост.

Име на проектот : Loving Nature, Име на дизајнерите : Gabriela Delgado, Име на клиентот : GD Studio C.A.

Loving Nature Визуелната Уметност

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.