Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ограничена Серија Ексклузивни Вина

Echinoctius

Ограничена Серија Ексклузивни Вина Овој проект е единствен на многу начини. Дизајнот мораше да го одразува уникатниот карактер на односниот производ - ексклузивно авторско вино. Покрај тоа, постоеше услов да се комуницира длабокото значење во името на производот - суперлатив, солстица, контраст помеѓу ноќта и денот, црно-бело, отворено и нејасно. Дизајнот имал намера да ја отслика тајната скриена во ноќта: убавината на ноќното небо што нè воодушевува толку многу и мистичната загатка скриена во соstвездијата и Зодијакот.

Име на проектот : Echinoctius, Име на дизајнерите : Valerii Sumilov, Име на клиентот : SHUMI LOVE DESIGN (TM).

Echinoctius Ограничена Серија Ексклузивни Вина

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.