Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комерцијален Простор

De Kang Club

Комерцијален Простор Деканг се наоѓа во трговскиот центар на Гуангжу, Кина, е СПА и забава еден од комерцијалните проекти. Проектот е во концепт на дизајнирање на „урбан пејзаж“ како основен поим за да одговори на барањата на современиот урбан живот.

Име на проектот : De Kang Club, Име на дизајнерите : Yongcai Huang, Име на клиентот : De Kang Club.

De Kang Club Комерцијален Простор

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.