Списание за дизајн
Списание за дизајн
Носач На Шишиња Со Количка

Baretto

Носач На Шишиња Со Количка Заедничкиот пластичен гајба што се користи во текот на последните децении за транспорт на стаклени шишиња, трајни, функционални, како и алатка за деловна комуникација, се прероди со истите карактеристики во мал бар што се движи на тркалата. Бар, држач за шише заедно со малку работна плоча, сите во еден предмет, што може да се распадне во бесконечна скала на бои и брендови, произведени во ограничен број парчиња. Повторната употреба на брендирани пластични гајби му дава прекрасно чувство, што истовремено е модерно. Не станува збор само за рециклирање, туку и за повторна интерпретација на функција.

Име на проектот : Baretto, Име на дизајнерите : boattiverga studio, Име на клиентот : boattiverga studio.

Baretto Носач На Шишиња Со Количка

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.