Списание за дизајн
Списание за дизајн
Одржливата Фотелја

X2Chair

Одржливата Фотелја Синусните форми и изборот на материјали го зајакнуваат иновативниот капацитет на оваа столица со илјадници животи. X2Chair е резултат на процес на експериментален дизајн кој целосно се потпира на конвертибилноста на производите. Наменет да биде мултифункционален, овој предмет следи концепт на тотално прилагодување и е израз на еко-пријателски дизајн. Естетското рафинирање и компатибилноста на животната средина наоѓаат точка за состаноци благодарение на внимателната функционална студија, комбинирана со истражување на материјали и еколошки методи на градба. Информации: caporasodesign.it - помалку

Име на проектот : X2Chair, Име на дизајнерите : Giorgio Caporaso, Име на клиентот : Giorgio Caporaso Design.

X2Chair Одржливата Фотелја

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.