Списание за дизајн
Списание за дизајн
Органски Мебел И Скулптура

pattern of tree

Органски Мебел И Скулптура Предлог за поделба што ги користат иглолисните делови неефикасно; што е, витка дел од горната половина на трупот и неправилниот облик на корените. Обрнував внимание на органските годишни прстени. Преклопувачките органски обрасци на партицијата создадоа удобен ритам во неоргански простор. Со производите родени од овој циклус материјали, органската просторна насока станува можност за потрошувачот. Покрај тоа, уникатноста на секој производ им дава многу поголема вредност.

Име на проектот : pattern of tree, Име на дизајнерите : Hiroyuki Morita, Име на клиентот : studio Rope.

pattern of tree Органски Мебел И Скулптура

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.