Списание за дизајн
Списание за дизајн
Часовникот

Ring Watch

Часовникот Ринг часовникот претставува максимално поедноставување на традиционалното рачен часовник преку елиминација на броеви и рацете во прилог на двата прстени. Овој минималистички дизајн овозможува чист и едноставен изглед кој совршено се венчава со естетскиот изглед на часовникот. Круната на потписот сè уште обезбедува ефикасно средство за промена на часот додека нејзиниот скриен е-мастило екран ги прикажува живописните ленти во боја со исклучителна дефиниција, на крајот одржувајќи аналоген аспект, истовремено обезбедувајќи подолг век на траење на батеријата.

Име на проектот : Ring Watch, Име на дизајнерите : Javier Vallejo Garcia, Име на клиентот : JVG - Javier Vallejo Garcia.

Ring Watch Часовникот

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.