Списание за дизајн
Списание за дизајн
Големо Осветлено Растение Тенџере

Divine

Големо Осветлено Растение Тенџере Ова е голем лесен сад, изработен од едно или две парчиња опална пластика. Садот воопшто нема дно. Значи, вие го ставате околу растечко дрво. И прицврстете ги рабовите заедно со „брзи брави“ .На до дното доаѓа LED светло кое дава светлина во тенџерето и дрво и сураунд. Главната разлика за другите е во тоа што вие го ставате ова дрво што расте. Вие не ставате дрво да расте таму.

Име на проектот : Divine, Име на дизајнерите : Ari Korolainen, Име на клиентот : Adessin Oy.

Divine Големо Осветлено Растение Тенџере

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.