Списание за дизајн
Списание за дизајн
Часовник

Zeitgeist

Часовник Часовникот се рефлектира на ревносничар, кој е поврзан со паметни, технолошки и издржливи материјали. Високо-технолошкото лице на производот е претставено со полу-торо-јаглерод тело и временски приказ (лесни дупки). Јаглеродот го заменува металниот дел, како остаток од минатото и го потенцира функцискиот дел од часовникот. Отсуството на централниот дел покажува дека иновативната LED индикација го заменува класичниот механизам за часовници. Мекото позадинско осветлување може да се прилагоди под омилената боја на нивниот сопственик и сензорот за светло ќе ја следи јачината на осветлувањето.

Име на проектот : Zeitgeist, Име на дизајнерите : Dmitry Pogorelov, Име на клиентот : NCC Russia.

Zeitgeist Часовник

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.