Списание за дизајн
Списание за дизајн
Светилката За Светло

Sky

Светилката За Светло Светло, што се чини дека лебди. Тенок и лесен диск инсталиран неколку сантиметри под таванот. Ова е концепт за дизајн постигнат од Скај. Небото создава визуелен ефект што ја прави светилката да биде суспендирана на 5 см од таванот, со што оваа светлина одговара на личен и различен стил. Поради високите перформанси, Небото е погодно за светло од високи тавани. Како и да е, неговиот чист и чист дизајн овозможува да се смета како одлична опција за осветлување на кој било вид внатрешни дизајни, кои сакаат да пренесат минимален допир. На крај, дизајнот и перформансите, заедно.

Име на проектот : Sky, Име на дизајнерите : Rubén Saldaña Acle, Име на клиентот : Rubén Saldaña - Arkoslight.

Sky Светилката За Светло

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.