Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Биро

Portable Lap Desk Installation No.1

Мултифункционална Биро Оваа преносна лаптоп инсталација бр.1 е дизајнирана да им обезбеди на корисниците простор за работа што е флексибилен, разноврсен, фокусиран и уреден. На бирото се состои исклучително решение за зачувување на wallидот, и може да се чува рамно на идот. Таблетата направена од бамбус е отстранлива од држачот на wallидот, што му овозможува на корисникот да го користи како биро скут на различни места дома. На бирото се состои и жлеб преку горниот дел, кој може да се користи како држач за телефон или таблет за да се подобри корисничкото искуство на производот.

Име на проектот : Portable Lap Desk Installation No.1, Име на дизајнерите : Liyang Liu, Име на клиентот : Yois design.

Portable Lap Desk Installation No.1 Мултифункционална Биро

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.