Списание за дизајн
Списание за дизајн
Трчање Чевли

Kateem

Трчање Чевли Чевли за трчање со мала тежина, кои користат иновативни материјали и техники на производство, но исто така се базира на традиционалното знаење како да се создаде ново искуство во трчање. Горниот е изработен од полуригидни панели како затегнат егзоскелет - робустен, ототпорен од вода и дише. Има капа на јаглерод пети и прецизно дефинирани флексибилни зони. Традиционалното врзување е лесно прилагодливо, внатрешната и прилагодената 3D печатена влошка во форма на чорап гарантира совршено вклопување. Средниот ѓон е тенок и има варијабилни вметнувања на шарите. Нозете се добро заштитени и поддржани - овластувачи на тркачи да се претстават подобро.

Име на проектот : Kateem, Име на дизајнерите : Florian Seidl, Име на клиентот : Florian Seidl.

Kateem Трчање Чевли

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.