Списание за дизајн
Списание за дизајн
Количка За Ладење Сирење

Keza

Количка За Ладење Сирење Патрик Саран ја создаде количката со сирење Кеза во 2008 година. Првенствено како алатка, оваа количка мора да ја возбуди и iosубопитноста на вечера. Ова се постигнува со помош на стилизирана лакирана дрвена структура склопена на индустриски тркала. При отворањето на блендата и распоредувањето на нејзините полици за внатрешни работи, количката открива голема презентација на зрели сирења. Користејќи ја оваа фаза на подготвување, келнерот може да усвои соодветен јазик на телото.

Име на проектот : Keza, Име на дизајнерите : Patrick Sarran, Име на клиентот : QUISO SARL.

Keza Количка За Ладење Сирење

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.