Списание за дизајн
Списание за дизајн
Панорамската Фотографија

Beauty of Nature

Панорамската Фотографија Убавината на природата е фотографска работа во пејзаж со широк агол. Ова дело е направено како друга форма на кинематографија. Фотографот сака да претстави работа со фотографии што е различно од вообичаеното. Неговата работа се фокусира на композицијата, тонот на бојата, осветлувањето, острината на сликата, деталниот предмет и естетиката. За оваа работа тој користел Канон 5Д Марк III Камера со леќи 16-35 мм F2.8 LII. Што се однесува до поставките на фотоапаратот, тој го постави на 1/450 Sec, F2.8, 35 mm и ISO 1600h.

Име на проектот : Beauty of Nature, Име на дизајнерите : Paulus Kristanto, Име на клиентот : AIUEO Production.

Beauty of Nature Панорамската Фотографија

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.